Коронавірус та індустрія self storage в Україні - Склади зберігання речей та меблів - КОМОРА Київ

Коронавірус та індустрія self storage в Україні

Неочікувано позитивним для галузі self storage в Україні став кризовий карантиний період з весни 2020 по великий сезон (весна) 2021 років. На тлі пандемії прибуток зріс на 10-20%. Зокрема за рахунок активного користування сервісом підприємцями, що віддали на зберігання товар, та громадянами, які перебували на самоізоляції.

Особливості індустрії self storage

Сфера індивідуального зберігання – стійкий до кризи бізнес. Це довела пандемія Covid-19. Так склалося, що індустрія спирається на 4 D: смерть (death), розлучення (divorce), переїзд (departure) та катастрофи (disasters). Справді, всі приводи не є оптимістичними. Отже коли різко змінюються обставини в житті людини, вона користуються послугами зберігання. Розповсюдження коронавірусу спонукало до розширення галузі. Якщо інші види бізнесу переживали кризове піке, бізнес self storage проявив себе як стійкий до рецесії.

Етапи функціонування галузі в умовах карантину

Навесні 2020, вперше за свою ще коротку історію розвитку в Україні, показники росту завантаження складів Комора пішли вгору. Хоча й не одразу. Спочатку скоротилася кількість move-in, й задля економії та оптимізації, частина клієнтів Комора відмовилася від послуг зберігання. Інша частина бізнес-клієнтів звернулися з проханням про відтермінування орендної плати або тимчасову додаткову знижку. Багато бізнесів зачинялися, люди втрачали роботу і через це просто від’їжджали зі столиці.
Проте з’явилися нові клієнти. Орендарі, що з’їхали з офісів й стали працювати віддалено, перевезли на зберігання офісні меблі. За послугами оренди зверталися також підприємці, які скоротили орендну площу приміщення. Додали клієнтів торговельні центри, частина магазинів які реформувалися у інтернет-магазини. Всі вони стали новими користувачами сервісу зберігання речей. Завдяки цьому показники завантаженості демонстрували позитивну динаміку.

Перспективи галузі

На другий рік карантину – у 2021 році, незважаючи на проблеми, оператори self storage продовжують розвиватися.
Варто сказати, що українці готові до автоматизації сервісу складу, як і до повного функціонування локації без втручання людей. Тому Комора й надалі буде намагатися покращувати стандарти галузі, впроваджувати нові практики, робити сервіс максимально зручним для користувачів.
Сьогодні бізнес продовжує зіштовхуватися з новими викликами та трансформуватися, згідно вимогам часу. Проте віримо: уважність до думки клієнтів, лояльність та постійне удосконалення сервісу будуть характеризувати Комору як успішний бізнес навіть у ці непрості часи.

Відправка повідомлення

Відправити